blog kaydol giriş hakkında sss

arkadaslar ben dnepropetrovskda yasiyorum kiz arkadasimla hayirlisiyla evlenmeye karar verdik bana evlenmek icin ne gibi evraklar gerekli. sitede bir cok baslik var bu konuda ama isin acikcasi ben anlayamadim. 1 kiev konsoloslugundan nufus kayit ornegini aldiktan sonra ne yapmam gerekli? 2 apostil olayi icin nereye bas vurmam gerekli? 3 bu islemler ortalama kac gun surer? simdiden herkese cevaplarindan dolayi tesekur ederim.

soruldu 18.05 '2012 saat 02:31

dnepropetrovsk27's gravatar image

dnepropetrovsk27
154117

1

Apostilli nüfus kağıt örneği yeterli.Türkiyede tercüme ettirmeyin kabul etmiyorlar.En güzeli apostilli nüfus kağıt örneğini alın Ukraynada Ukraynaca tercüme ettirin.Başka birşey yok.Ben Türkiyede tercüme ettirmiştim hem de konsolosluğa onu bile kabul etmediler.Hayırlı olsun şimdiden.

(09.06 '2012 saat 05:18) MEACULPAKSK

Herhalde Konsolosluktan alinan belgelere apostil gerekmiyor.!Eger nufus kayit ornegini ve evlilik iznini Turkiye'den alsaydiniz apostil gerekecekti.Konsolosluktan aldiginiz belgelerle,evlenmek istediginiz ZAKSa( evlendirme dairesine) gidin. Onlar sizi "Bolge idaresi hukuk isleri"ne(oblactnaya upravleniya -yuridicheskiy otdele) yonlendirecek.Buradan evlilik izni alacaksiniz.Bu izni almaniz bir ay surer.Sonrada evlilik dairesine tekrar basvurup,nikah gunu alacaksiniz. Ne kadar zamanda nikah gunu verirler bilmiyorum,artik kismet:)Mutluluklar dilerim. Ukrayna dan izin almak icin gereken evraklar 1)Turkiyeden Konsolosluktan Uluslarasi Evlilik izni (Nisanliniz ile birlikte konsolosluga gitmeniz gerekecek,oda evraka imza atacak)Bu islem parali ,yaniniza euro almayi unutmayin.

2)Turkiyeden Konsolosluktan Nufus Kayit ornegi(Spravka Rojdoemisti)bunu nasil cevirteceksiniz bilmiyorum:)Herhalde bizim konsoloslukta bunu Ukraynaca duzenliyorlardir?Ben bu evraki Turkiyeden almistim. Kaymakamlik apostil yapiyor.Sonra Ukrayna'da notere verip tercume ettirmistim. 3)Sizin TC pasaportun, Ukrayna noteri tasdikli Ukraynaca cevirisi. 4)Ukrayna'da legal olarak bulundugunuza dagir vizeniz.

yanıtlandı 18.05 '2012 saat 03:51

exorcist's gravatar image

exorcist
504112

Merhaba arkadaşım ben evleneli 1 ay oldu ve bir konuda paylaştım neler gerektiğini işinin hızlı olmasını ve 1 günde bitsin istrsen eşine hastaneden hamiledir raporu al biraz rüşvetle raporu veriyorlar.Bu konudanda neler lazım nerede ne yapman lazım hepsini yazdım.Şimdiden hayırlı olsun. Buraya tıklayarak neler gerektiğini öğren

yanıtlandı 24.05 '2012 saat 06:22

asankur's gravatar image

asankur
1191213

düzenledi 24.05 '2012 saat 06:23

Evlilik islemlerini ukraynada yapacak olanlar eger kisa surede ve az masrafla evlilik islemlerini yapmak istiyorlar ise bunu birdaha bu formda yazmamak uzere son defa soyluyorum. UKRAYNADA IC ISLERI , DIS ISLERI, KONSOLOSLUK, EXTRA ZAMAN KAYBI, EXTRA UCRET, TERCUME, EXTRA STRES GIBI GEREKSIZ ISLEMLER ILE UGRASMAK ISTEMIYORSANIZ YAPMANIZ GEREKEN TEK ISLEM TURKIYEDEN GELIRKEN YANINIZDA APOSTILLI NUFUSKAYIT ORNIGI GETIRIN HEPSI BU. BASKA BIR BELGE, BILGI, DOKUMAN GEREKMEMEKTEDIR. UKRAYNADA YAPILACAK TEK ISLEM NUFUSKAYITI PASAPORT ILE UKRAYNCA TERCUMELI HALINI ZAKSA EVLILIK FORMUNU DOLDURDUKTAN SONRA VE GEREKLI MAKBUZLARI ODEDIKTEN SONRA MEMURA TESLIM EDIYORSUNUZ VE EVLILIK TARIHINIZI SOYLEYIP EVLENMEDEN BIR VEYA BIRKAC GUN ONCE KARARINIZIN KESIN OLDUGUNU GOREVLI MEMURA TEKRAR SOYLEDIKTEN SONRA EVLENIYORSUNUZ. BUTUN ISLEMLER BUKADAR APOSTILLI NUFUSKAYIT ILE GELENLER ICIN. ESLERDEN BAYAN OLAN KISININ BEKARLIK BELGESI VERILIYOR TURK ESIN VERMESI GEREKEN TEK BELGE NUFUSKAYIT ORNEGI VE ORDA ZATEN BEKAR OLDUGUNUZ VE BU BELGENIN UKRAYNADA EVLILIK AMACIYLA TURKIYE CUMHURIYETI TARAFINDAN VERILDIGI UKRAYNCA CEVIRISINDE YAZIYOR.

yanıtlandı 24.05 '2012 saat 17:59

Dersim's gravatar image

Dersim
401210

Arkadaşlar merhaba, Bugün Nüfus Kayıt Örneği aldım ama üzerinde şöyle bir ibare var "İŞBU NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ UKRAYNA KONSOLOSLUĞU İBRAZ EDİLMEK ÜZERE DÜZENLEMİŞ OLUP BAŞKA AMAÇLA KULLANILAMAZ". burada geçen UKRAYNA KONSOLOSLUĞU yazısı aklım karıştırdı. Bu ibare doğrumudur ? Daha önce Türkiye'den nüfus kayıt örneği alıp evlenen arkadaşlardan yorumlar rica ediyorum.

yanıtlandı 10.10 '2012 saat 13:56

baracuda's gravatar image

baracuda
112

nufus kayit ornegi alirken alt tarafta yazar kisma yutdisi icin yazilmasi gerekiyo Konsolosluk degil!

(10.10 '2012 saat 16:08) ALi Kemal

Evet nüfus kayıt örneğine "yurtdışında kullanılmak üzere" ibaresi olması gerekiyor.Eğer aldığınız kayıt örneğiyle giderseniz sadece konsoloslukta işiniz yürür.Nikah dairesinde bişey yapamazsınız.Ayrıca Apostil yaptırmayı unutmayın!Çeviriyi Ukrayna da yaptırın.Türkiyeden daha ucuz.Ben o yanlışı yaptım.Çeviri ve noter tasdiğini Türkiye de yaptırdım ama Ukrayna da kabul etmediler.Hatırladığım kadarıyla çeviri 110 grivna.Hayırlısı olsun şimdiden.

(10.10 '2012 saat 16:37) MEACULPAKSK

Türkiyeden hiçbir evrak alma orada hiçbiri işine yaramıyor .Gittiğin şehirde odessa yada kiev türk başkonsolosluğuna git oradan evlenme evraklarını al sonra orada noter tasdikli tercümesini yaptır.Bütün evraklarını ve yapılacakları zaten sana konsolosluktan söyleyecekler.Bende senin gibi buradan evraklarımı alıp gittim hiçbiri işime yaramadı tekrar konsolosluktan gidip aldık.

(11.10 '2012 saat 03:19) asankur

Evlilik için:

1- Pasaportunuz ve noter tasdikli tercümesi (oturumunuz olması lazım) 2- Eş adayınızın pasaportu 3- Türkiye de evli olmadığınızı gösteren bekarlık belgesi (Bu belge konsolosluk tarafından ukraynaca olarak veriliyor ve alındıktan sonra Ukrayna dış işleri bakanlığında onaylatılması gerekiyor. Bu işlemler 1-2 gün sürüyor).

Yukarıda ki 3 belge ile beraber evlendirme dairesine müracaat edip dilekçe yazıyorsunuz, evlendirme dairesi size 1 aydan evvel olmamak kaydı ile gün ve harç makbuzlarını veriyor.(bayanın hamileliği dışında kanunen 1 aydan öncesine gün verilemiyor). Aldığınız gün ve saatte gidip nikahınız kıyılıyor.Kendim yeni evlendiğim için biliyorum BAŞKA HİÇ BİR EVRAKA VE PROSEDÜRE GEREK YOKTUR.

yanıtlandı 23.05 '2012 saat 08:17

gomanchelu's gravatar image

gomanchelu
212

düzenledi 23.05 '2012 saat 08:19

Arkadaşlar hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Aslında nişanlımla konsolosluğu araya hiç koymadan bu işi halledelim dedik. Çünkü kendisi Yalta'da yaşıyor Odessa uzak kalıyor. Kendisi Zaks evlenme dairesine gidip sormuş. Oradan istedikleri belgeler:

1 - Bekarlık Belgesi 2 - Evlenme ehliyet belgesi.

Forumda benzer evlilik sorularına bazı arkadaşlar sadece nüfus kayıt örneği yeterli şeklinde cevap vermişler ama maalesef artık Yalta şehrinde mi böyle yürüyor işler bilmiyorum, "Evlenme ehliyet belgesi" isteniyor. Ben de Odessa'ya gitmeden Türkiye'den almak için nüfus dairesine gittim ve bana söyledikleri "Evleneceğiniz kişinin pasaport fotokopisi ve bekar olduğuna dair belge". Nişanlım bunları hazırladı ve bana gönderdi, ben de noter onaylı çevirttim. Şimdi buraya kadar herşey güzel ama sorun şu noktada başlıyor. Ukrayna'da 2007 yılından itibaren artık bekarlık belgesini evlilik daireleri düzenlemiyormuş bu işleri noterlere havale etmişler. Nişanlımın noterden aldığı belgeyi burada nüfus dairesi kabul etmedi söyledikleri şu "Bu resimi kurumdan (belediye, adalet bakanlığı vs) alınmış bir belge değil o yüzden işlem yapamayız.". Ben nüfusa anlatmaya çalıştım bu konuyu ama sorumluk almak istemediler, çünkü çok sayıda sahte evlilik oluyormuş, özellikle de Ukraya'dan veryansın ettiler. Gördüğünüz gibi bize de tek yol Odessa'dan bu belgeleri almak. Eğer bu Evlenme Ehliyet Belgesini Türkiye'den alabilen bir arkadaş varsa değerli yorumunu bekliyorum.

Bu kadar uzun yazmamın sebebi bu konuyu merak eden herkesle tecrübemi paylaşmaktı. Siz değerli arkadaşlara bir sorum daha olacak. Eğer bütün belgeleri Odessa konsolosluktan almaya kalkarsam 1 günde bana gerekli bütün belgeleri teslim edebilirler mi ?

yanıtlandı 15.10 '2012 saat 02:08

baracuda's gravatar image

baracuda
112

Türkiye'de "evlenme ehliyet belgesi" adı altında herhangi bir belge veya buna ilişkin yasal mevzuat yoktur. Sizin nüfustan alacağınız nüfus kayıt örneği size ait tüm bilgileri içeren bir belgedir ve gerek Türkiye'de ve gerekse yurtdışında evlenmeye esas teşkil eden tek ve geçerli belge budur.

(15.10 '2012 saat 03:30) Mustafa YLMZ ♦

Güzel kardeşim sen git nüfus dairesine "Nüfus kayıt örneği" ni al.Bekarlık belgesi yerine geçen belge budur.Başka belge almana gerek yok.Ben bu belgeyi götürdüm sadece Ukrayna nikah dairesinde evlendim konsoloslukta değil.Tek belge lazım sana "NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ"

(15.10 '2012 saat 05:49) MEACULPAKSK
Yanıtınız
önizleme/normal görünüm

Bu soruyu takip et (abonelik)

Email (geçerli olmalı (kimseye verilmeyecek)):

Buradan (giriş yapmanızın ardından) bu soruyla ilgili güncellemelere dair email haberlerine abone olabilirsiniz.

By RSS:

yanıtlar

Yanıtlar ve Yorumlar

Markdown temelleri

  • *italic* veya __italic__
  • **bold** veya __bold__
  • link:[metin](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt metin](/path/img.jpg "başlık")
  • numaralandırılmış liste: 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • temel HTML kodları desteklenir